Zdjęcia z drona – fotografia lotnicza

Zdjęcia z drona to przełomowa technologia oferująca wysokiej jakości fotografie wykonane z lotu ptaka. Zyskuje coraz większą popularność w biznesie. Oferowane przeze mnie usługi poprawią Twoją konkurencyjność na rynku.

Czemu służą zdjęcia z drona?

Fotografowanie za pomocą drona zrewolucjonizowało branżę zdjęć lotniczych. Zdalnie sterowane bezzałogowe urządzenia nie tylko zmniejszyły koszty dokumentacji z loku ptaka, ale przede wszystkim zasadniczo podwyższyły jej jakość. Jednocześnie otworzyły się nowe perspektywy prezentowania budynków, obiektów architektonicznych czy krajobrazu.

Zdjęcia z drona są unikalnym sposobem na przedstawienie budynków mieszkalnych, hoteli, restauracji, lokalizacji przemysłowych czy atrakcji turystycznych wraz z bezpośrednim otoczeniem. Oglądający mogą docenić walory naturalne i logistyczne oraz potencjał rozwojowy danego obiektu lub działki. Ułatwia to podejmowanie decyzji inwestycyjnych i ogranicza nieefektywne kontakty.

Najnowsza technologia fotografii lotniczej pozwala również ocenić stan techniczny budynków, zwłaszcza tam, gdzie fizyczna kontrola ludzka jest utrudniona. Zdjęcia z drona mogą więc służyć jako dokumentacja, element inwentaryzacji lub narzędzie nadzoru budowlanego. Możliwość regularnego powtarzania sesji fotograficznych z lotu ptaka służy wówczas bezpieczeństwu publicznemu i utrzymaniu wysokich standardów przemysłowych, mieszkalnych czy środowiskowych.

Jakie są korzyści fotografowania dronem?

Wykonywanie zdjęć z powietrza za pomocą łatwego do nawigacji urządzenia gwarantuje przede wszystkim unikalną perspektywę. Każdy obiekt można uwiecznić w ujęciach wykonanych na różnej wysokości i pod rozmaitymi kątami. Zdjęcia z drona rejestrują również przestrzenie i detale bardzo trudno dostępne.

Wśród korzyści związanych z fotografią wykonywaną za pomocą drona znajdują się też:

 • efektywność kosztowa w porównaniu z oferowaną wcześniej fotografią lotniczą opłacalną tylko w inwestycjach na dużą skalę;
 • bezpieczeństwo – najnowsza technologia lotów bezzałogowych daje wysokiej jakości fotografię przy minimalnym ryzyku;
 • możliwość fotografowania z różnych wysokości celem uniknięcia przeszkód typu drzewa czy inne budynki;
 • precyzja skali i proporcji – zdjęcia z drona dokładnie odzwierciedlają parametry techniczne, zwłaszcza rozmiary i proporcje obiektów, dzięki czemu zainteresowany otrzymuje optimum
 • rzetelnych informacji na temat danej lokalizacji;
 • możliwość obrazowego ujęcia wielu różnych atrakcji/obiektów w jednym kadrze;
 • szeroka perspektywa uwzględniająca zawsze kontekst lokalizacyjny danego obiektu.

W świecie zdominowanym przez obrazy fotografie z lotu ptaka są jednym z najbardziej wartościowych przekazów informacyjnych. Wysokiej jakości zdjęcia z drona wykonane w sprzyjającej porze dnia i roku mogą wręcz dodawać danej lokalizacji splendoru, urody i oryginalności. W rezultacie będziesz w stanie przedstawić się potencjalnym klientom w najlepszym możliwym świetle.

Możliwości wykorzystania zdjęć z drona

Zastosowanie fotografii lotniczej obejmuje dziś rynek nieruchomości i usług turystycznych, geodezję i mapowanie terenu, budownictwo i inżynierię, a także nauki środowiskowe czy gospodarkę rolną. Współpracuję z klientami z każdego sektora, uwzględniając specyficzne potrzeby i warunki przestrzenne.

W szczególności zdjęcia z drona wykorzystywane są współcześnie do:

 • przygotowywania planów i kontroli postępu prac deweloperskich;
 • sporządzania lotniczych map terenu;
 • marketingu nieruchomości i obszarów pod inwestycje;
 • planowania eventów typu imprezy sportowe i kulturalne;
 • wzbogacania stron internetowych hoteli, obiektów wypoczynkowych i atrakcji turystycznych;
 • dokumentacji prawnej i katastralnej;
 • oceny potencjału, zniszczeń lub zmian zachodzących w danym krajobrazie.

Wraz z rozwojem sposobów komunikacji z klientami większość biznesów może dziś skorzystać z własnej bazy zdjęć z drona. Od właścicieli pojedynczych domów na wynajem po ośrodki uniwersyteckie, luksusowe hotele i deweloperów budujących osiedla mieszkaniowe, dokumentacja z lotu ptaka jest wyjątkowym atutem profesjonalnej oferty. Zachęcam więc do kontaktu firmy duże i małe, o bogatej ofercie, jak i te stawiające dopiero pierwsze kroki na rynku.

Co oferuję klientom?

Swoim klientom proponuję wykonanie zdjęć z drona służących konkretnej potrzebie – od marketingu po analizę techniczną. Ich liczba, perspektywa i stopień szczegółowości dobierane są pod kątem indywidualnych życzeń i celów. Każdy projekt jest więc unikalny i skrojony na miarę.

Realizuję zlecenia na terenie całej Polski w dogodnym dla klienta terminie. Kluczowa jest dla mnie najwyższa jakość usługi. Oferowane zdjęcia z drona cechują się optymalną rozdzielczością i kadrem oraz wysokimi walorami użytkowymi. Mogą być wykorzystana do druku folderów reklamowych, przygotowania dokumentacji technicznej czy jako urozmaicenie strony internetowej.

W poniższym portfolio znajdziesz moje wcześniejsze realizacje, które pomogą Ci uzmysłowić sobie korzyści związane z fotografią lotniczą. Jeśli interesuje Cię wykonanie profesjonalnych zdjęć z drona, zapraszam do kontaktu – żadnego pytania nie pozostawiam bez odpowiedzi!